تبلیغات
پی سی بازی
لینکدونی - لینک های جالب از سراسر وب

توانا رسانه نوین
وبلاگ تخصصی سر طناب
ایکس پورت
ارسال لینكهای جالب توسط شما برای لینكدونی ...
ادامه - آرشیو لینکدونی ...

آمار وبلاگ

امروز :
دیروز :
این ماه :
ماه قبل :
کل :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
تعداد صفحات :

قدرتمند ترین سایت ارائه خدمات طراحی وب سایت و نرم افزار های کاربردی

نقد و بررسی بازی alone in the dark 5
دسته : نقد بازی ,


The image “http://img98.com/images/bo99846qouwpnrw6yebc.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 

پلتفورم

pc

سبک بازی

اکشن ماجراجویی(ژانر وحشت)

نمره p30bazi

9.5از 10(محشر!)

سن مورد نیاز

18 سال به بالا(سختی و وحشت)

 

 

 

 

 

 

                    کاملا انحصاری از گروه p30bazi

 

 

(اطلاعات بیشتر در پایان نقد)

 

 

سلام.امروز نقد تنها در تاریکی 5 را اماده کردم.امیدوارم از خواندن ان لذت ببرید.

 

 

سبک ترسناک همیشه از بهترین سبک های بازی بوده است و طرفداران مخصوص به خود را دارد.سبکی که دارای هیجان بسیار بالا بوده و لذت خاصی به بازیکننده میدهد.البته خیلی ها انجام چنین بازی هایی را اشتباه میدانند زیرا بر این عقیده اند ترسیدن در بازی هیچ معنایی ندارد.وقتی میشود بازی های ساده و زیبایی مثل سوپر ماریو انجام داد اجرا همچین بازیی دور از عقل است.اما من این موضوع را قبول ندارم.بهتر است حتی اگر ادم ترسویی هم هستید یک بار به سراق یک بازی ژانر وحشت بروید و ببینید چگونه عاشق این بازی ها میشوید!!!

 The image “http://www.videogamesblogger.com/wp-content/uploads/2007/11/alone-in-the-dark-wii-screenshot.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

ژانر وحشت و چگونگی به وجود امدن ان:

 

حتما نام رزیدنت اویل را شنیده اید.یا ان را بازی کرده اید.مطمئنا اگر بشنوید تنها در تاریکی از اولین بازی های به وجود اورنده سبک وحشت است حتما جا میخورید.زیرا قاعدتا باید سازنده یک سبک بر ان ریاست کند.اما این جا اینگونه نیست.حالا چه بخواهید چه نخواهید باید بدانید بازی هایی مانند رزیدنت اویل یا سایلنت هیل که بسیار معروف اند،هرچه دارند از بازی تنها در تاریکی است!!

 The image “http://www.my360.com.au/img/game/Alone-in-the-Dark-5.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 

گرافیک بازی:

 

گرافیک بازی واقعا عالی است.بافت ها زیبا ساخته شده اند.تکستچر ها قوی و تاثیر گذارند.هر چند باگ هایی در بازی دیده میشوند اما میتوانیم این باگ ها را به دلیل نوع گیم پلی و دید دوربین نادیده بگیریم.نور پردازی از بهترین بخش های این بازی است.سایه زنی بدون شک در بین بازی های جدید در بالاترین سطح قرار دارد و یکی از مهمترین عناصر در بازی یعنی اتش(بعدا توضیح داده خواهد شد) انقدر عالی کار شده است که بدون شک رقیبی برای ان وجود ندارد.فیزیک بازی نیز عالی کار شده است.وقتی وسیله ای را بر میدارید و انرا اتش میزنید یا به یکی از دشمنان در بازی میزنید،فیزیک عالی بازی را مشاهده میکنید.حرکات کاراکتر شما و دشمنان بسیار عالی طراحی شده و بازی از این نظر نیز بدون نقص است.

 

 The image “http://ui24.gamespot.com/535/gwpadark63_2.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

 

گیم پلی(1):

 

یکی ازبهترین بخش های بازی گیم پلی ان است.زیرا شما اگر بازی را اجرا کرده باشید احتمالا میگویید این گیم پلی خشک و سخت،با حرکات بسیار سنگین و کند چه خوبی دارد؟دلیلش را خواهم گفت.برای دانستن دلیل ابتدا متن زیر را بخوانید:

 The image “http://media.crispygamer.com/screenshot/Title516/alone_in_the_dark-xbox_360screenshots20185map1-640x.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

                                        یک gps عالی در بازی


عوامل وحشت در یک بازی:

 

بازیی را در نظر بگیرید که در شب برگزار میشود.زامبی ها همه جا را گرفته اند و صدا های مخوفی به گوش میرسد.حالا شما در نقش مارکوس فنیکس(شخصیت گیرز اف وار را که به یاد دارید؟) هستید.سرعت حرکت شما عالی است.دوربین بازی همیشه با شما است و مشکلی ایجاد نمیکند.در کل منطقه تیر و جان به مقدار کافی وجود دارد.اسلحه قدرتمنی دارید و رهبر یک گروه هستید.قدرت کاور گیری شما بسیار بالا است.حالا ببینید بازی ایا هیچ وحشتی به شما القا میکند؟قطعا خیر.حالا همان صحنه را با این جزییات در نظر بگیرید:

جان شما رو به پایان است.شما تنها هستید.صدای قلب خود را میشنوید که نوید اخرین قطرات خون شما را میدهد.اسلحه ای ندارید.همه جا تاریک است.عده ای زامبی به شما حمله میکنند.شما نمیتوانید سریع حرکت کنید یا فرار کنید.مدام موس را حرکت  میدهید زیرا دوربین با شما همراهی نمیکند.حالا ترس بیشتری دارید یا در حالت قبل؟امیدوارم قانع شده باشید چرا گیم پلی سخت،دوربین ضعیف،تنها بودن و قدرت کم نشانه گیری در بازی بسیار زیاد است.به ادامه گیم پلی میپردازیم.

 The image “http://static.gamesradar.com/images/mb/GamesRadar/us/Games/A/Alone%20in%20the%20Dark/Bulk%20Viewers/PS2/2008-07-02/Alone_in_the_Dark-WiiScreenshots19889a5_00071--article_image.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

گیم پلی (2):

 

گیم پلی بازی 2 حالت اول شخص و سوم شخص را دارد که انواع کار ها را با هر یک از این حالات میتوانید انجام دهید.برای مثال وقتی میخواهید با استفاده از کپسول،اتش را خاموش کنید باید از دید اول شخص وارد شوید.ولی اگر میخواهید با همین کپسول به دشمنان اسیب بزنید یا دری را بشکنید باید با دید سوم شخص عمل کنید.گیم پلی بازی سخت و خشک،اما لذت بخش است.در دید سوم شخص میتوانید با موس اشیاء درون دست خود را جابجا؛افرادی را که پای انها را گرفته اید جا به جا و نور چراغ قوه خود را به اطراف بیاندازید.به خاطر داشته باشید در این دید موس عملی برای حرکت به چپ و راست(مانند بازی های امروزی)انجام نمیدهد.بلکه چپ و راست رفتن را در دید سوم شخص باید با کلید چپ و راست کیبورد انجام دهید.

 The image “http://www.gamedemos.de/files/images/1/big_32alone-in-the-dark-5.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

هوش مصنوعی:

 

هوش مصنوعی شما و یارانتان خوب است.دشمنان هم در حد یک زامبی خوب عمل میکنند و بعضی قدرت جاخالی هم دارند.اما مشکلی در بازی هست:زامبی ها به هیج عنوان به دوستان شما حمله نمیکنند.دوستانتان هم کمکی به شما نمیکنند!این برای من زجر اور است که با 3 زامبی قدرتمند بجنگم و دوستانم مرا تماشا کنند!

 

صدا گذاری:

 

قطعا یکی از مهمترین قسمت ها در ژانر وحشت صدا گذاری است.این قسمت در این بازی به همراه یک اهنگ پس زمینه خوب،بسیار عالی کار شده و در مواقع لذوم هیجان لازم را به شما وارد میکند.صدای برخورد ها،ضربه زدن ها و دیالوگ ها بسیار قشنگ انجام شده اند و واقعا بدون نقص اند.

 

یک موضوع جالب:

 

زامبی های بازی خطوطی روی بدن و سر خود دارند که مانند خراش هایی بزرگ و عمیق است.در صحنه ای از بازی میبینیم نیروی کاراکتر ما را به درون زمین میکشد.اما او را ول میکند.اگر در طول بازی توجه کنید،خطوطی که روی بدن زامبی ها هست،روی صورت کاراکتر ما(ادوارد) هم هست.اما مانند یک زخم مداوا شده از کنار چشم چپ ادوارد کشیده شده و تا پایین بدن او می ایند.این موضوع برای من بسیار جالب بود و جلب توجه میکرد.

 The image “http://media.crispygamer.com/screenshot/Title515/alone_in_the_dark-xbox_360screenshots19788192.168.3.33-image3-640x.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

نحوه کشتن دشمنان:

 

دشمنان شما به هیچ عنوان نمیمیرند،مگر ان که انها را اتش بزنید.سیستم از بین بردن دشمنان در بازی به این گونه است که انها را با یک وسیله،یا اسلحه انقدر میزنید تا به زمین بیافتند.بعد پای انها را میگیرید و به درون اتش می اندازید.یا اگر خوش فکر باشید انان را به کنار اتش می اورید و طوری میزنیدشان که مستقیما به اتش بیافتند.یا یک صندلی را اتش میزنید و انها را با اتش صندلی نابود میکنید.(در بخش های مختلف بازی اتش وجود دارد.در صورت نبودن اتش در مراحل بالاتر که یک فندک گیر میاورید،میتوانید با استفاده از بنزین یک ماشین اتش درست کنید.به طور کلی این بخش هم زیبا کار شده است.البته اگر تعداد دشمنان زیاد باشد به شما پیشنهاد میکنم فرار کنید!!!

 The image “http://4.bp.blogspot.com/_QrVFjkRtZLg/SAyvOPAJ7FI/AAAAAAAAKZw/ykC-CKrBrmU/s1600/01.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

نحوه بازیابی قدرت:

 

شما وقتی در بازی اسیب ببینید روی بدن شما زخم هایی دیده میشود.حالا اگر وسیله ای برای درمان زخم های خود(مانند اسپری)داشته باشید،میتوانید با زدن دکمه H خود را مداوا کنید.این قسمت بسیار قشنگ و نو اورانه ساخته شده.

 

 

روشن کردن ماشین ها و به کار انداختن وسایل برقی:

 

در بخش هایی از بازی باید مایشین را روشن کنید،یا یک وسیله برقی را با اتصال سیم انها راه بیاندازید.این قسمت به این شکل است که:

ایتدا موس را به سمت پایین میشکشید تا 2 سر سیم از هم دور شوند.حالا با کلیک های چپ و راست 2 سر سیم را جابجا میکنید تا نثلا رنگ قرمز در دست راست و رنگ زرد در دست چپ قرار گیرد.حالا با بالا اوردن موس دو سر سیم به هم میرسند و امکان دارد ماشنید روشن شود.البته ممکن است موفق نشوید.پس دو سر سیم را باز از هم دور کنید و دوباره سیم ها را تغییر دهید.انقدر با انها بازی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید(توجه کنید ماشین های یک مدل،با یک سیم روشن میشوند.)

 http://gameland.com.hr/wp-content/gallery/alone-in-the-dark-screens/alone-in-the-dark_5.jpg

 

کلام اخر و نتیجه گیری:

 

این بازی از بهترین بازیی هایی بود که من در ژانر وحشت انجام دادم و نمره بالایی هم به ان میدهم.پیشنهاد میکنم اگر اهل این سبک هستید،وقت را از دست ندهید.بازی را خریداری کنید.هرچند در برابر رقیبانی مانند رزیدنت اویل یا تپه خاموش حرفی برای گفتن ندارد؛اما در بعضی جهات از رقیبان خود پیشی گرفته است.

 

http://www.breakitdownblog.com/wp-content/uploads/2008/06/alone-in-the-dark-xbox-360-screenshots-parking-garage-3.jpg

 

 

داستان بازی  9 از 10

داستانی زیبا،در گیر کننده و پیچیده.شما میتوانید هر بخش داستان را در منوی بازی مشاهده و بخوانید.داستانی بازی از بهترین قسمت ها است.

گیم پلی 9 از 10

خیلی ها از گیم پلی نا راضی اند.اما با توضیحاتی که دادم احتمالا فهمیده اید که چرا گیم پلی به این شکل است.

گرافیک 9.5 از 10

گرافیک بسیار پر جزییات و زیبا بود.تکستچر ها روان و نور پردازی به بهترین شکل انجام شده بود.

صدا گذاری 10 از 10

مهمترین بخش در ژانر وحشت  و بهترین بخش در این بازی.موسیقی زیبا،صدا گذاری دقیق و دیالوگ های مناسب باعث این نمره بالا شدند.

 

(نمره داده شده به این بازی نظر شخصی من است.)

 

نوشته : شهریار (سردبیر سایت) در پنجشنبه 12 شهریور 1388 نظرات ( ) - لینک مطلب


جست و جو در سایت
 

 

آرشیو
موضوعات
آخرین مطالب ارسالی
نویسندگان
لینک دوستان
ابر برچسب
 

 

 

All Right Reserved By ~  Coded For blogfa , Mihanblog & ... By : www.Web-fa.mihanblog.com