تبلیغات
پی سی بازی
لینکدونی - لینک های جالب از سراسر وب

توانا رسانه نوین
وبلاگ تخصصی سر طناب
ایکس پورت
ارسال لینكهای جالب توسط شما برای لینكدونی ...
ادامه - آرشیو لینکدونی ...

آمار وبلاگ

امروز :
دیروز :
این ماه :
ماه قبل :
کل :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
تعداد صفحات :

قدرتمند ترین سایت ارائه خدمات طراحی وب سایت و نرم افزار های کاربردی

نقد و بررسی بازی Resident Ecil5
دسته : نقد بازی ,
http://img98.com/images/x0wlbb3xp9zvnjfbfn4q.jpg

با سلام این هم نقد بازی ریزندل ایول5 برای شما

برای دیدن اطلاعات کامل از بازی به اامه مطلب بروید


http://img98.com/images/ueczdubms1shchlktone.jpg

 مقدمه:

رزیدنت اویل از بازی هایی هست که در تاریخ بازی های کامپیوتری همیشه بر زبان یک گیمر بوده و همیشه طرفداران زیادی رو به خودش جلب کرده.
سبک این بازی ها همیشه زیبا و مورد پسند افراد بوده وبه خاطر اون ترسی که دران وجود دارد گیمرها رو همیشه راضی نگه میداشت.اصلی ترین نشانه قوت رزیدنت ها در این موضوع بوده چیزی که در این ورژن اصلا روش کار نشده و باعث شده که بسیاری از طرفداران خود را از دست بدهد.
بازی رزیدنت اویل از بازی هایی بوده که در طول تاریخ بیشترین طرفداران را میانه اینجور بازی ها به طرف خود کشیده و در سدر بازی ها قرار گرفته

http://img98.com/images/sbmxyzv4gtxy2lfr301.jpg

بک نمونه از گیم پلی
داستان

اطلاعات زیادی در این باره ندارم ولی اصل داستان اینه که شما در نقش کریس ردفیلد در یک گروه مرموز به نام کار میکنید و شما را برای کمک به افریقاییان در برابر یک ویروس که در شهر خیالی افریقا پراکنده شده است و مردمان انها رو به زامبی ها تبدیل کرده میفرستند.
شما در این ماموریت با دختری به نام شوا اشنا میشید که شوا هم در یکی از پایگاه های مهم افریقا کار میکند و برای کامل کردن ماموریت کریس و نشان دادن شهر و راه یابی باید همراه کریس می اید ودر بسیاری از جاها به او کمک میکند،طوری که اگر او نبود دربسیاری از جاها ممکن نبود ادانه بدهد

http://img98.com/images/mhzv717shkb7fe71lytg.jpg

یکی از غول های بازی

گیم پلی:

 گیم پلی در این بازی نصبت به ورژن های قبل تغیرات زیادی کرده و خیلی از مشکلات سری قبلی رو بر طرف کرده که به جذابیت بازی افزوده و میتوان از انها چند تا نام برد:سیو شدن اتوماتیک بازی :این تغیر به بازی راحتی زیادی بخشیده به طوری که دیگر نیازی نیست در حین بازی وقت خود را صرف سیو کردن کنید و در مواقعی فراموش کنید سیو کنید.و خیلی به بازی سرعت بخشیده است.
نگهداری ایتم ها:یکی از مشکلات اصلی نسخه های قبل بازی عدم نگهداری ایتم های اضافی که در بعضی مواقع باعث میشد برای برداشتن یک ایتم چندین خون یا صلاح رو بندازین یا حذف کنید که باعث عصبی شدن گیمر میشد اما در این نسخه با این قابلیت میتوان ایتم های اضافی رو در جعبه ای نگهداری کرد و در مواقع لزوم از اون استفاده کرد همچنین میتوان اضافی ها رو به شوا بدیم تا اون نگهداری کند

http://img98.com/images/2k51owi7ddylg3kb5hi.jpg

مواظب باش شیوا!!!!!!!!!

یکی دیگر از نواوریهای این بازی پس از مرگ شخصیت هست که زمانی شخصیت از بین میرود و دوباری ادام میدهیم قبل از شروع بازی میتوان ایتم ها رو ویرایش کرد و با توجه به مشکل و میزان سختی اون قسمت از بازی ایتم گذاشت. همچنین این قابلیت در خارج از بازی هم امکان پذیر است.
از دیگر تغیرات گیم پلی برخلاف نسخه های قبل ترکیبی بودن بازی هست که کریس با کمک شوا به ادامه بازی میپردازد و با هم مشکلات رو از سر راه بر میدارد.
همچنین سرعتی که این بازی نصبت به نسخه های قبل داشته است جای تحسین دارد و بازی رو روون کرده است.
از دیگر نو اوری ها میتوان به سیستم کاور گیری اشاره کرد که هیچ قابلیتی درنسخه های قبل وجود نداشت و این خود از برتری های بازی هست.اما این قابلیت درسته بودنش برتری هست اما استفاده چندانب ندارد.
گیم پلی این بازی همانطور که گفتیم پیشرفت زیادی کرده است اما نواقصی هم دارد که میتوان از انها کم بودن مدت زمان گیم پلی و خسته شدن گیمر نام برد

http://img98.com/images/0gy1gylxu0sm0fot8d1l.jpg

مرحله ی آخر و غول آخر


واصلی ترین نقص این بازی انحراف کردن این بازی از سبک خودش چرا که هر گیمری این بازی رو از سختی ها و معما ها و راه های پیچیده میشناخت اما در این نسخه بازی به طور کامل به یه بازی اکشن تبدیل شده و هیچ معما و راه پیچیده ای در ان وجود ندارد و بیشتر گیمر ها رو از بازی منحرف کرده است.
یکی دیگر از نواقص، هوش مصنوعی کم در مواقع حمله و مبارزه دربرابر زامبی هاست که در بعضی مواقع علاوه بر کمک نکردن بر سر راه کریس قرار میگیرد و مانع از حرکت کریس میشود.دراین بازی سرعت زامبی ها نصبت به ورژن ها زیاد تر شده و باید دراین بازی از سرعت عمل یشتر برخوردار باشیم که باعث سریعتر شدن بازی و گیم پلی هم میشود

http://img98.com/images/n10odbdib4pvrl9dkeju.jpg

به نمونه از وسایلی که همراه بازی میدن
صداگذاری

:صداگذاری در این بازی به طوره فوق العاده کار شده است و از بهترین و زیباترین تغیرات دراین نسخه بوده است.
صدا گذاری درمواقع ضربه زدن و شلیک کردن بسیار خوب کار شده است به طوری که احساس میشود صدا به طور واقعی ضبط شده است و به بازی انتقال داده شده.
صدا گذاری زمانی که کریس به شوا دستور میدهد و زمانی که این دوشخصیت در مواقع گوناگون از هم درخواست میکنند باعث جالب تر شدن هرچه بیشتر بازی میشود چیزی که کمتر در بازی های قبلی دیدیم.
به طور کلی میتوان گفت صدا گذاری در حرکات شخصیت ها بیشتر کار شده است به طوری که در یک جای خلوت کمی صبر میکنم و سپس به ارامی حرکت میکنم صدای پای شخصیتها و مهمتراز همه صدای به هم خوردن تفنگها و وسایل به خوبی شنیده میشود و به بازی حال و هوای دیگه ای میبخشد

http://img98.com/images/9mpso8zl1p1abmmmlrp5.jpg

یه نمونه از مولتی پیلیر که بسیار جالبه

   
گرافیک:یکی از برتری های که بازی های رزیدنت میدیدیم بهتر و زیبا تر شدن گرافیک در هرنسخه نصبت به نسخه های قبل بوده است که در این دوبازی اخری یعنی رزیدنت 4 و 5 تغیرات زیادی رو شاهد بودیم که میتوان گفت بازی رزیدنت 5 نصبت به رزیدنت 4 از نظر گرافیک 80 در صد افزایش کیفیت داشته است و از نکات قوت این بازی بوده است.
دراین بازی نورپردازی به طور بسیار زیبا کار شده است و من میتونم بگم از بهترین نور پردازی درمیان بازی هاست به طوری که وقتی صلاحه کریس رو به طرف نور خورشید میگیریم دیگر مشاهده سخت و امکان پذیر نمیباشد و در مواقع افتابی نوری که از طرف خورشید میتابد بر بدن شخصیت ها به خوبی پدید میاید و یک صحنه نزدیک به واقعیت رو ایجاد میکند و همین طور نوری که بر صلاح ها میتابد باعث درخشندگی صلاح ها میشود که همه ی اینها از برتری های گرافیک هست..
همچنین از ویژگیهای گرافیکی این بازی از شخصیت پردازی یا شخصیت سازی نام برد که دراین بازی شخصیت ها رو به طور بسیار زیبا ساختن و تا حد ممکن اندام انها را واقعی و زیبا جلوه دادن و از پوشش خیلی خوبی برخوردار کرده اند که باعث بالاتر رفتن کیفیت شده است.
هماهنگی رنگها دراین بازی خوب کار شده است اما در بعضی جاها و به دلیل یک رنگ بودن مناطق باعث افت کیفیت میشد و بازی رو بد میکرد و در عوض بعضی مناطق مانند جنگل همه چیز به طور واقعی و از نظر رنگها متنوع بودند و یک گرافیک زیبارو اراعه دادند.
یکی دیگر از ویژگیهای گرافیکی ایم بازی تکان خوردن درختان و حرکت محیط و بدن شخصیت ها و صلاح ها بوده که هم یک فیزیک عالی و یک گرافیک خوب رو به جا گذاشته اند،ولی قدرت تخریب در این بازی اصلا خوب نبوده است و دلیل اصلی این امر این بوده است که برای زیبا بودن گرافیک از عکس ها استفاده کردن.


http://img98.com/images/ojg5ewyeywdy9w2t3lqu.jpg

یک واپیپر خوب


هوش مصنوعی:هوش مصنوعی دراین بازی درحالت عادی خیلی خوب کار شده است و میتوان گفت خیلی عالی کار شده است طوری که به هیچ وجه نمیتوان به شوا شلیک کرد و یا شوا بر سر راه کریس قرار بگیرد اما با گذشت بازی و به دست اوردن تیر نامحدود به راحتی میتوان شوا را بگذارید زیر گلوله بدون اینکه هیچ اسیبی به او وارد شود.
و همچنین هوش مصنوعی درمواقع حمله و شلیک به دلیل هوش کم شوا او بر سر راه کریس قرار میگیرد و بازی رو بد و سخت و کمی افتضاح میکند که همین باعث بد شدن شوا و بازی میشه و عصبی شدن گیمر.
هوش مصنوعی در زامبی ها خیلی خوب کار شده اما این به درجه سختی بازی مربوط میشه چرا که اگر بازی رو اسون کنید زامبی ها هم از هوش مصنوعی کمتری برخوردار هستن و زمانی که به شما نزدیک میشوند هیچ عکس العملی انجام نمیدهند و بر عکس زمانی که درجه رو سخت میکنید زامبی ها از هوش بالایی برخوردار میشوند و در کمترین زمان به شما حمله میکنند.

 

نوشته : محمد ( مدیر سایت) در شنبه 31 مرداد 1388 نظرات ( ) - لینک مطلب


جست و جو در سایت
 

 

آرشیو
موضوعات
آخرین مطالب ارسالی
نویسندگان
لینک دوستان
ابر برچسب
 

 

 

All Right Reserved By ~  Coded For blogfa , Mihanblog & ... By : www.Web-fa.mihanblog.com