تبلیغات
پی سی بازی
لینکدونی - لینک های جالب از سراسر وب

توانا رسانه نوین
وبلاگ تخصصی سر طناب
ایکس پورت
ارسال لینكهای جالب توسط شما برای لینكدونی ...
ادامه - آرشیو لینکدونی ...

آمار وبلاگ

امروز :
دیروز :
این ماه :
ماه قبل :
کل :
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
تعداد صفحات :

قدرتمند ترین سایت ارائه خدمات طراحی وب سایت و نرم افزار های کاربردی

نقد و بررسی بازی DEVIL MAY CRY4
دسته : نقد بازی ,
با سلام این هم نقد بازی DEVIL MAY CRY4 (جگیرش بشم عاشقشم)
http://www.pwned.com/gamecovers/pc/84f5cc30ccea73b4144c264a45e6ed65-Devil_May_Cry_4.jpg
منتظر نظراتم
برای دیدن کل متن به ادامه مطلب بروید

[تصویر: Nero_thumb.jpg]

1:گیم پلی :

گیم پلی بازی نسبت به کارکتر انتخاب شده شما (نرو یا دانته) مطمئنا تغییر خواهد کرد ، گیم پلی بازی بسیار خوب کار شده است تمامی قسمت هایی که در نسخه پیشین وجود داشت در این نسخه نیز وجود قابل استفاده است ، شما میتوانید از روی دیوار ها راه بروید ، بپرید ، یا در هوا دشمنان خود را بزنید ، سازندگان بازی قابلیت های جدیدی را در کارکتر نرو بوجود اورده اند او میتواند با دست خود اتیش بوجود آورد یا آن که دشمنان را به سوی خود بکشد همانند یک آهن ربا ، او میتواند در هوا دشمنان را با دست خود نگه داشته و با شمشیر حسابی از انان پذیرایی کند یا میتواند دشمنان را به سوی خود کشیده و به طرفی پرتاب کند ، نرو نیز همانند دانته دارای دو نوع سلاح است یک تفنگ و شمشیر ، او میتواند با تفنگ خود چندین هزار گلوله شلیک کند بدون آن که گلوله تفنگ به پایان برسد اما شمشیر نرو قابلیت های بسیاری دارد این شمشیر میتواند هم کار اسکی را برای شما انجام دهد و هم میتواند با چرخاندن دسته آن همانند دسته های یک موتور از شمشیر آتش بیرون بیاید ، اما دانته بازی کردن با او مطمئنا برای گیمر های نسخه های گذشته جذابیت های خاصی خواهد داشت دانته نیز همانند نرو میتواند بپرد ، شلیک کند و... اما او دست شیطانی نرو را ندارد قابلیت های جدیدی به دانته افزوده شده است ، شمشیر او همان شمشیری است که در پایان نسخه 3 ورجیل را کشت و قدرت های زیادی دارد این شمشیر نور قرمزی از خود بوجود می اورد که همانند آتیش دشمنان را از بین میبرد تفنگ های دانته همان تفنگ های قدیمی هستند و تغییرات بسیاری در انان صورت نگرفته است ، نرو یا دانته میتوانند با پرش های بلند خود بر روی خانه ها بروند از حملات دشمنان خود دفاع کنند یا انان را غافل گیر کنند ، این دو میتوانند به هرجا که میخواهند بروند از هرچیز که میخواهند به پایین بپرند ، میتوانند در هوا شمشیر بزنند یا تفنگ خود را به طرف دشمنان بگیرند در صورت احساس خطر نرو میتواند با شمشیر خود که به صورت اسکی در می آید همه را از بین ببرد این یک قابلیت عالی در بازی به حساب می آید ، دانته میتوانند در هوا به صورت گلوله بار به سمت پایین شلیک کند یک صحنه اکشن به تمام معنا ، دانته میتواند به وسیله شمشیر خود دشمنان را از چند متری از بین ببرد.

http://www.dignews.com/legacy/screenshots/devil_may_cry_4_48.jpg

2:گرافیک :

این بخش از بازی نسبت به نسخه های قبلی تغییرات بسیاری کرده است شخصیت ها ، محیط ، دشمن ها ، اشیا و... به زیبائی طراحی شده است جلوه خورشید ، آتش واقعا و سایه پردازی زیبا طراحی شده است و به لطف قدرت کنسول های نسل بعد سازندگان قول داده اند تمامی بازی با 60 فریم انجام شود.جلوه آتش به خوبی در بازی طراحی شده است و هیچ حالت مصنوعی در آن دیده نمیشود شکافته شدن باد توسط شمشیر نرو نیز از زیبائی های دیگر بازی به حساب می آید که انقدر جذاب و واقعی طراحی شده است که انسان را چند دقیقه ای محو خود میکند.جزئیات و اطراف نیز خوب طراحی شده اند سازندگان حتی به شیار های روی چوب ها نیز توجه بسیاری داشته اند تا بهترین در سبک خود باشد. دمو های بازی ها نیز از نقطه قوت بازی به حساب می ایند جلوه آب نیز مانند دیگر قسمت های گرافیک زیبا طراحی شده است واقعیتی که در آب خواهید دید در هیچ بازی تا به حال ملاحظه نکرده اید مسافت دید شما نیز بسیار طولانی و عالی طراحی شده است شما تا چند صد متری خود را میتوانید به راحتی ملاحظه کنید. خورد شدن شیشه نیز یکی دیگر از جذابیت های گرافیکی بازی به حساب می آید چرا که شما میتوانید در آسمان تیکه تیکه شیشه هارا که در انعکاس نور خورشید برق میزنند را ببینید

[تصویر: dmc4.jpg]

3:هوش مصنوعی :

امروزه که هوش مصنوعی یکی از مهمترین بخش بازی سازی به حساب می آید مطمئنا سازندگان بسیار به فکر بهترین هوش مصنوعی برای بازی های خود هستند اما DMC در این یک مورد بسیار مشکل دارد ، در ترایلر های عرضه شده از بازی میتوان گفت هوش مصنوعی دشمنان شما واقعا در حد صفر است نرو به راحتی میتواند انان را از بین ببرد در یک صحنه نبرد نرو تنها با چند ضربه بریآل را از پای در می آورد این قول کمترین آسیب را به او میرسانند یا در صحنه ای دگیر شما با بیش از 40 دشمن روبرو میشود از نظر گرافیک و وسعت واقعا زیبا کار شده است و همین طور گیم پلی اما در موقع مبارزه خواهید دید دشمنان شما در حال قدم زدن هستند و بعضی از آنان همین طور به دیوار میخورند و یا به دور خود میچرخند بهتر بگویم شما با کمی ذکاوت و هوش میتوانید به راحتی از کنار آنان رد بشید بدون ان که شمشیری به شما بخورد ، اما جالب است بدانید تمامی موجودات که در مراحل با شما سرکار دارند همه مانند معتاد هایی هستند که چندین روز به انان مواد نرسیده است فقط دور خود میچرخند به طرف شما می آید هیچ کاری از انان سر نمیزند و همانند یک موجود بی آزار فقط راه میروند که باید واقعا متاسف بود اگر واقعا همچین هوشی را در بازی ببینیم واقعا باید از بازی نا امید شد البته به دلیل آن که هنوز زمان انتشار بازی نا معلوم هست مطمئنا این مشکلات از طرف کپکام حل خواهد شد.

[تصویر: Devil-May-Cry-4-Shoot.jpg]

4:صدا :

کپکام جزئیات زیادی را درباره موسیقی بازی فاش نکرده است اما چیزی که از ترایلر ها و سایت اصلی بازی پیداست ، موسیقی به کار رفته در این نسخه با نسخه های دیگر تفاوت بسیاری نداشته و بسیار عالی کار شده اند تمامی آن ها به شما هیجان بسیاری را میدهند تا بازی را به بهترین شکل ممکنه به پایان برسانید ، صدا گذاری شخصیت ها نیز بسیار عالی و خوب کار شده اند همه صدا ها با حرکت لب کارکتر ها در بازی ها یک سان است.
و اما در مورد شخصیت های بازی:
NERO (نرو): او به عنوان شوالیه وارد "Order of the Sword" شده است،یك فرقه باستانی كه به پرستش اسپاردا جنگجوی ضد شیاطین می پردازند كسی كه بشر را از دست شیاطین نجات داده است،نرو سوگند خورده كه تمام شیاطین را نابود سازد. او یك ششلول كه اسمش را روز آبی گذاشته به كار می برد كه یك مشخصه بالا و پایین آن وجود دارد و شمشیر تك لبه قدرتمند كه به آن ملكه سرخ می گوید.
DANTE(دانته): دومین پسر اسپاردا، یك شیطان كه در مقابل امپراطوری شیاطین شورش كرده است و از ارتش خودش دفاع میكند. دانته یك مزدور است كه زندگیش را وقف نابودسازی كامل شیاطین كرده است. او مسئول مرگ مادرش شده و باعث تباهی برادرش شده است.دانته از نیروی فوق انسانیش به همراه مخلوطی از شیمشیر آجدارش با هفت تیر خود برای انجام دادن ماموریتهایی كه در پیش رو دارد استفاده می كند
CREDO(كریدو): كریدو یكی از جنرالهای عالی پادشاهی مقدس(خوب) است، سازمانی كه خود را به "Order of the Sword" تغییر نام داده است.او عنوان خودش را به خاطر داشتن مهارتهای استثنایی كه با یك تیغ(شمشیر) داشت گرفته است. رفتار او بسیار سختگیرانه است و توانایی او برای رهبری صدها نفر ،آن را یك رهبر محبوب و همدم ساخته است.بعنوان برادر كایری او هم "نرو" را به عنوان یك عضو از خانواده اش پذیرفته است ،ولی او واقعا فردی است كه اگر از دستوراتش سرپیچی كنند كینه به دل خواهد گرفت.
KYRIE(كایری): خواهر رهبر گروه پادشاهی مقدس او همچنین خواننده مهمانهای گروه "Order of the Sword" نیز می باشد. بعد از اینكه به صورت كامل با نروی یتیم آشنا شد.او برای "نرو" گوشه ای از قلب خود را وقف كرد، محلی كه برای خواهر بزرگتر و مادر خود نیز گذاشته بود.(عاشقش شد)

[تصویر: devil-may-cry-4-20071116114147948_640w.jpg]

AGNUS(آگنوس): اگنوس به عنوان رئیس كیمیاگران در "Order of the Sword" خدمت خواهد كرد. وظیفه او توسعه تكنولوژیهای ضدشیطانی و اسلحه های نابود گر شیطانی است.اگنوس برای ساخت اسلحه های مكانیكی در امپراطوری مقدس بسیار كاربرد دارد. آزمایشگاه او توسط گروهی خاص بسته شد ولی او اكنون در مكانی ناشناخته به ساخت وسایل ضد شیطانی خود برای "Order of the Sword" مشغول است.
LADY(لدی): او یك انسان است كه حرفه او شكار شیاطین است.او قبلا با "دانته" برخورد داشته است و او بعد از فراز و نشیبهای بسیار در حال حاضر ارتباطی شبیه دوستی با دانته برقرار كرده است.وقتی او یك كار بسیار مشكل داشت كه اصلا از عهدش بر نمی اومد،او آن كار را به دانته داد و بعدها در مورد یك ماموریت سختر از او درخواست كرد.
GLORIA(گلوریا): شهاب سنگی كه قیام كرده تا یك سمت پیشوایی در گروه "Order of the Sword" بدست بیاورد و بعد از زمان كوتاهی به این گروه ایمان آورد و جزوء این گروه شد.وجود خارجی و شهوتران گلودیا او را ترك كرد و او را به حال خود رها كرد.هرچند، قیام او بسیار قدرتمند بود و گروه او توانایی و قدرت بسیار زیادی داشتند ولی رساندن سوخت به آتش عیبجویی های او،باعث شدن كه لب او به شایعات بی اساس پرورش یابد و باعث شكست او شوند. TRISH(تریش): او یك شیطان است و شباهت بسیار زیادی به مادر دانته دارد و در زیر امپراطوری شیطانها كار می كرد و قصد كشتن دانته را داشت. هرچند بعد از اینكه دانته زندگی او را نجات داد، یك روح دوباره به دانته بخشید و تبدیل به یكی از یاران دانته شد.او یكمی كج خولق است و برای مدتی از دست دانته غیب شده است.
MEPHISTO: او پایین ترین سطح دیوها در این بازی است كه غباری سیاه رنگ را از طریق هوا بر سر شما می ریزد.این مه سیاه رنگ به آن اجازه می دهد تا از اجسام سخت عبور كند. این موجود اغلب می تواند رشد كند و می تواند انگشت تیز زیر بدن خود رو مشمئز بكند و آن را در بدن شما فرو ببرد.این موجود، موجود خطرناكی است پس در مواجهه با آن مواظب مه و انگشت تیز آن باشید.

http://l.yimg.com/jh/content/p/0/1183861/devil-may-cry-4-20080203111408392_screen001.jpg


BERIAL: پوشانده شده از شعله های آتش، این شیطان از آتش درست شده و افزایش یافته، در زیر زمین،یك سرزمین كه به سختی شناخته شده است.اولین درجه او به عنوان پرنس در امپراطوری شیاطین بود كه اونو از دست داد.BERIAL الان با یك امپرواطوی جدید آن هم در زیر زمین مواجه شده است.
WHITE KNIGHT: شاهی مرموز كه در قسمتی از بازی به نرو حمله ور خواهد شد... او به حالتی عجیب است و به صورت سه نفره به سمت شما حمله می كند ولی در حقیقت یكی از آن زرها واقعی است و دو تای دیگر فقط یك تله برای شما است ،آیا می توانید زره واقعی او را تشخیص بدهید؟؟

نتیجه گیری :
DMC یک بازی عالی در سبک اکشن به حساب می آید این بازی با داستان ، گیم پلی ، گرافیک عالی خود مطمئنا میتواند شما را چند ماهی در گیر خود کند.


نوشته : محمد ( مدیر سایت) در سه شنبه 3 شهریور 1388 نظرات ( ) - لینک مطلب


جست و جو در سایت
 

 

آرشیو
موضوعات
آخرین مطالب ارسالی
نویسندگان
لینک دوستان
ابر برچسب
 

 

 

All Right Reserved By ~  Coded For blogfa , Mihanblog & ... By : www.Web-fa.mihanblog.com